Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Kompozit Panel Kaplama

Kompozit panellerin yaygın bir kullanım alanı olması farklı seçeneklerin gelişmesini de sağlamıştır. Hemen her tür kullanım amacına uygun olarak yapılarda kompozit panellerden yararlanılabilir. Bunlara hastaneler, iş merkezleri ve konutlar da dahildir. Kompozit paneller yaygın olarak mimarlık ve mühendislik alanlarında kullanılmaktadır. Özellikle yapılar ve dış cephe kaplamalarda yaygın olarak tercih edilirler. Ancak bunun dışında iç mekan tasarım uygulamalarında da kompozit panellerden yararlanılabilmektedir.

Cephe uygulamaları arasında özel bir öneme ve değere sahip olan kompozit paneller yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında bulunmaktadır. Kompozit paneller genel içeriği ve özellikleri bakımından kendisine has bir materyaldir. Kompozit panellerin içeriği ve sağladıkları katkılar farklı yapılarda rahatlıkla kullanılabilir. Peki kompozit panel tam olarak nedir? Kompozit panel esas itibariyle iki alüminyum levhanın arasında yer alan özel bir madde olan poietilen çekirdek ile doldurulmuş yüzeyinde de alüminyum kompoze madde bulunan panel cinsidir. Adını da bu bir yüzeyinde yer alan alüminyum kompoze maddeden almaktadır.

Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilen Kompozit levha ile yapılan kaplama türüdür. Kendine has alt taşıyıcı konstrüksiyon’unun üzerine dekoratif kaplaması şeklindedir. Taşıyıcı demir konstrüksiyon elemanlarının kaynak noktaları epoksi boyalı olmaktadır. Gerekli uygulamalarda ısı izolasyonu maksatlı olarak ta taş yünü kullanılmaktadır.

İstanbul Cephe